Enamikul inimestel toodab kasvuhormooni ajuripats ehk hüpofüüs. Nagu selle nimigi näitab, reguleerib kasvuhormoon keha kasvamist. Aga samuti täidab see organismis paljusid muid tähtsaid ülesandeid.
Mis põhjustab kasvupeetust?
Kui laps näib kasvavat oma eakaaslastest või õdedest-vendadest aeglasemalt, võib sellel olla mitu põhjust. Mõned neist on täiesti kahjutud ega mõjuta kuidagi lapse tervist. Näiteks mõned lapsed lihtsalt kasvavadki teistest aeglasemalt ja jõuavad hiljem teistele kasvus järele.
Ent on ka teisi, palju tõsisemaid põhjusi, mille tõttu ei pruugi lapse kasv olla ootuspärane. Näiteks alates kehvast toitumisest kuni teatud tervisehäireteni, muuhulgas neeru- ja maksahaigused. Samuti võib põhjuseks olla isegi see, et organism ei tooda piisavalt kasvuhormooni, mis reguleerib kasvamist.
Ravi inimese kasvuhormooniga (hGH) ehk kasvuhormoonravi (GHT) on hormoonasendusravi biosünteetilist päritolu hormooniga. Viimane on identne organismis toodetava kasvuhormooniga. Kuna tegu on valguga, tuleb seda soovitud toime saavutamiseks manustada süstimise teel.
Kasvuhormoonravi saavad lapsed, kelle kasvupeetus on põhjustatud mõnest tervisehäirest. Samuti võidakse seda kasutada täiskasvanutel, kellel esineb kasvuhormooni puudust.
Lastele, kellele tehakse kasvuhormooni süste iga päev, on suureks abiks olnud selleks kasutatavate süstimise abivahendite edasiarendused ja täiustused. Praeguseks on olemas mitmeid praktiliste funktsioonidega pensüstleid.
Alustasime tööd kasvuhormoonravi valdkonnas enam kui 30 aastat tagasi ja kolm aastakümmet hiljem toovad meie pakutavad võimalused kasvuhormoonraviks kasu paljudele inimestele kogu maailmas.
Meie teadlased, kelle eesmärk on pakkuda patsientidele uuenduslikke lahendusi, kasutavad meie pikaajalisi eriteadmisi valgutehnoloogia valdkonnas, et töötada välja pikatoimeline kasvuhormoon, mida on tarvis manustada vaid kord nädalas.